Úvod

Čaro bádania – vyhodnotenie súťaže

Súťaž Čaro bádania vyhlásila spoločnosť BUKÓZA HOLDING, a. s. pre dvojicu študentov 2. a 3. ročníka gymnázií regiónu.

Čaro bádania – vyhodnotenie súťaže„Pozri ako to funguje“ bola téma 2.ročníka tejto súťaže. Úlohou žiakov bolo zhotoviť stroj, vynález, mašinku (Rube Goldberg machine), ktorá vykoná jednoduchú úlohu komplikovaným spôsobom. Priebeh experimentu mali natočiť na video v dĺžke maximálne 3 minút. Mašinka mala obsahovať aspoň jednu chemickú časť. Porota hodnotila zložitosť stroja, rôznorodosť komponentov, najkreatívnejší komponent a v neposlednom rade výsledok práce stroja.

Čaro bádania – vyhodnotenie súťaže

 

Každý kto si pozrie ako funguje stroj dvojice žiakov z Gymnázia Vranov nad Topľou Petra Gumana a Mariána Novikmeca ocení nielen nápad na výslednú úlohu stroja, ale rôznorodosť veľmi zaujímavých predovšetkým chemických častí. Za výsledkom ich práce sa skrývajú vedomosti z chémie a fyziky, ale aj nemalá dávka trpezlivosti, vynaliezavosti a času. Dňa 15.12.2016 na pôde Gymnázia Vranov nad Topľou boli menovaným študentom odovzdané ceny z rúk predsedu predstavenstva spoločnosti BUKÓZA HOLDING, a.s. Ing. Jaroslava Fica.

Čaro bádania – vyhodnotenie súťažeVeríme, že študentom okrem cien, ktorými boli tablety priniesla práca na tomto projekte zábavu a radosť z objavovania.

Ak Vás zaujíma výsledná práca študentov „Pozrite sa ako to funguje“ tu je link :

https://www.youtube.com/watch?v=BUWJ0WO9WGk

Kontaktujte nás