Vytlačiť túto stránku

Stredné školy

Spolupráca so strednými odbornými školami sa realizuje predovšetkým  v poskytnutí odbornej praxe a odborného výcviku študentom učebných a študijných odborov. Podmienkou vykonania odbornej praxe v prevádzke pod dohľadom našich inštruktorov je dohoda medzi BUKÓZA HOLDING, a. s. a príslušnou strednou odbornou školou na 1 školský rok.

Študentom stredných škôl umožňujeme exkurziu v prevádzkach na základe vopred podanej žiadosti pomocou nasledujúceho formulára.

Názov súťaže: Čaro bádania

Téma súťaže: Vyrobil som papier...

 

Súťaž Čaro bádania vyhlásila spoločnosť BUKÓZA HOLDING, a. s. pre študentov ôsmich gymnázií nášho regiónu. Bola určená študentom 2. a 3. ročníka štvorročných gymnázií a príslušných ročníkov osemročných gymnázií.

Študent alebo dvojica študentov mali v laboratórnych podmienkach vyrobiť hárok papiera. Realizáciu svojej výroby mali zdokumentovať a pripraviť PowerPointovú prezentáciu. Cieľom súťaže bolo prostredníctvom zážitkovej formy učenia vzbudiť u študentov záujem o štúdium chémie a technických odborov a rozvíjať ich technickú gramotnosť, ako aj podporiť mladých v ich túžbe po bádaní. [viac]


  • Súťaž sa skončila.

Názov súťaže: Čaro bádania - 2. ročník

Téma súťaže: Pozri sa ako to funguje

 

 

 

Súťaž Čaro bádania vyhlásila spoločnosť BUKÓZA HOLDING, a. s. pre dvojicu študentov 2. a 3. ročníka gymnázií regiónu.

„Pozri sa ako to funguje“ bola téma 2.ročníka tejto súťaže. Úlohou žiakov bolo zhotoviť stroj, vynález, mašinku (Rube Goldberg machine), ktorá vykoná jednoduchú úlohu komplikovaným spôsobom. Priebeh experimentu mali natočiť na video v dĺžke maximálne 3 minút. Mašinka mala obsahovať aspoň jednu chemickú časť. Porota hodnotila zložitosť stroja, rôznorodosť komponentov, najkreatívnejší komponent a v neposlednom rade výsledok práce stroja. [viac]


  • Personálne oddelenie BUKÓZA HOLDING, a. s.
  • Hencovská 2073
  • 093 02 Hencovce
  • E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.